Dr. Kubilay Yücel

Cilt Bakımı

Instagram
Facebook
Cilt Bakımı

Cilt bakımı uygulamaları ile cildinizin genç kalmasını ve canlı görülmesini sağlayabilirsiniz. Evlerde uygulanan cilt maskeleri, nemlendirici kremler, bakım kremleri gibi uygulamalar ne yazık ki cildinizin gerekli bakım ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bu sebeple profesyonel hekimler tarafından uygulanan profesyonel cilt bakım uygulamalarını yaptırmalısınız. Bu cilt bakım uygulamaları; karbon peeling, kimyasal peeling, mezoterapi, prp, mezolifting ve fraksiyonel lazer uygulamalarıdır. Aylık veya yıllık olarak uygulatmanız gereken bu cilt bakım uygulamaları sayesinde cildinizi daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacağı gibi dış etkenlere karşı savunma mekanizması gelişmiş olacaktır. Cilt bakım uygulamalarından cilt tipinize uygun olanı, hekiminiz tarafından yapılan cilt analizinden sonra belli olur ve programa başlanır. ortalama 5-6 hafta aralıklar ile 2-8 seans arası uygulanabilmektedir ve düzenli periyotlarda devam etmelidir.

Kullanılan cilt bakım uygulamaları sayesinde çoğu lekenin tedavisi de mümkün hale gelmiştir, bu lekeler güneş lekeleri, akne izleri, yaralanma izleri, çiller ve solaryum lekeleri olabilir. Leke tedavisinde en temel incelenmesi gereken konu lekenin farklı bir sebepten dolayı oluşup oluşmamasıdır, yani leke oluşumu bir hastalıktan mı oluştuğunu cilt analizi ile ortaya çıkarmak gerekmektedir. Bu sonuca göre de hekiminiz tarafından uygun tedavi yöntemi seçilmelidir. Profesyonel bakımlar sayesinde cilt problemlerinizden kurtulur sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt bakımı uygulamalarının sonucunda ciltteki kollajen isimli madde harekete geçer ve cildin gençleşmesini sağlar, cildin yenilenmesi sağlayan bu madde ile gözenekler açılır ve daha iyi bir cilde sahip olursunuz. Cilt bakım uygulamalarında yan etki minimumdur, fakat uygulamayı gerçekleştirecek olan hekiminizin alanında uzman ve tecrübe sahibi olması yan etki ve uygulamanın rahat geçmesi gibi durumları etkileyecektir. Bu sebeple doktorunuzun uzman olması ve yeterli tecrübe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Cildinize yapılan yanlış bir uygulama sonucu geri dönüşü olmayan ciddi problemlere maruz kalabilirsiniz. Cildinizin her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu ve güzel görünmenin mutluluk verdiğini unutmayınız..

DİĞER UYGULAMALARIMIZ

Biz Sizi Arayalım
Lütfen Açık Rıza Metnini Okuyarak, Kutucuğu İşaretleyiniz.
Lütfen Aydınlatma Metnini Okuyarak, Kutucuğu İşaretleyiniz.
Gönder
<