Dr. Kubilay Yücel

Scarlet X

Instagram
Facebook
Scarlet X Fraksiyonel Mikro İğneli Radyofrekans Tedavisi

Scarlet X son teknoloji kullanılarak üretilmiş ve FDA onaylı cihaz ile cilt gençleştirme işlemlerine verilen addır. Hazırda oldukça sık tercih edilen Scarlet S uygulamasının bir üst versiyonudur. Scarlet X ile anormal kan damarları seçici olarak tedavi edilebilmektedir ayrıca kızarıklık, melazma, ince kırışıklıkların giderilmesi, gözenek sıkılaştırma ve akne, leke izlerinin giderilmesinde oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Bu uygulama mikro iğneler yardımıyla cilt altına iletilen radyofrekans enerjisi sayesinde ciltteki sorunları son derece pratik ve güvenli bir şekilde tedavi eden bir anti-aging olanağı sağlamaktadır. Anti-aging endüstrisinin sunduğu son teknolojilerden bir tanesi olan Scarlet X uygulaması leke sorunlarından cilt canlandırmaya ve elastikiyet kaybına kadar birçok farklı cilt probleminde etkili bir tedavi olanağı sağlıyor. Yalnızca tek seansla dahi ciltte son derece başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ve cilde bütünüyle bakım yapan ayrıca ağrı veya ağrı oluştumayan bir uygulamadır. Anti-aging özelliği ile Scarlet X cilde daha genç ve daha canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

Scarlet X Nasıl Etki Eder?

Scarlet X uygulanmasında altın kaplı iğnelerle cildin alt tabakasına radyofrekans enerjisi gönderilmektedir. Cildin altına gönderilen enerji ve iğnelerin cilde batmasıyla yaratılan hasar, kolajen ve elastin tetikler. Bu sayede gerek cilt altına iletilen ısı enerjisi gerekse de cilt yüzeyinde açılan mikro düzeydeki delikler sayesinde vücudun doğal onarım süreci başlatılmış olur.

Scarlet X uygulamasındaki iğneler sayesinde cildin üzerinde mikro düzeyde delikler açmaktadır. Bu sayede kolajen ve elastin üretimini tetiklemeye yarayan cihaz ile birlikte radyofrekans enerjisini cildin altına ileterek etki edebilmektedir.

Bu teknolojinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise uygulama derinliğinin ayarlanabilmesi olmaktadır. Bu sayede direkt olarak problemin kaynaklandığı katmana etki etmektedir. Minimum 0,3 mm derinlikten başlayarak 4mm derinliğe kadar inebilen bipolar radyofrekans sistemi cildin tüm katmanlarını etkilediği için cilt yüzeyine yakın katmanlardan cildin en alt katmanına kadar tedavi olanağı sunmaktadır.

Scarlet X Nerelerde Kullanılır?

Scarlet X cilt yenileme ve cilt gençleştirme, ince kırışıklıkların tedavisinde, lifting ve cilt germede, çatlak tedavisinde, cilt sıkılaştırmada, çene ve yüz hatlarının belirginleşmesinde, akne izi tedavisinde, gıdı ve boyun toparlamada, vücut sıkılaştırmada, hiperhidroz tedavisinde, leke tedavisinde, sebum dengelenmesinde hatta gözenek tedavisinde olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.

Scarlet X Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulamanın avantajları olarak minimum ağrı ile şoksuz iğne teknolojisinden, hızlı ve kolay uygulanabilmesinden, kısa iyileşme süresi olmasından, uygulamadan sonra hiç bir yan etki yaratmadan özel bakım gerektirmemesinden, 0.1 mm'den 4 mm’ye kadar derinlik kontrolünden, kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımından, pürüzlü cilt üzerinde dahi etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucundan ve ayrıca 1 ay aralarla 3 seans uygulama ve minimum 1 yıl etkisini koruyabilmesinden bahsedebiliriz.

Scarlet X'in Lekeler Üzerindeki Etkisi

Leke tedavileri anti-aging tedaviler sırasında hiç şüphesiz en zorlayıcı olan tedavileridir. Scarlet X ile melazma olarak da bilinen ve cildin birkaç farklı tabakasında birden meydana gelen aşırı pigment üretimi yüzünden oluşan leke probleminde de etkili sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Scarlet X Nasıl Bir Tedavidir? Ağrı veya Acı Hissedilir mi?

Scarlet X tedavisinden 30 dakika kadar öncesinde uygulanan lokal anestezik krem sayesinde konforlu bir tedavi sunulmaktadır. Tedaviyi ağrı eşiği düşük hastalar dahi rahatça tolere edebilmektedir.

Scarlet X Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Bu uygulamanın tedavi protokolü 3 - 4 hafta arayla uygulanan ve ortalama 3 - 4 seanstan oluşsa da kaç seans uygulanması gerektiği cildin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Scarlet X tedavisi uygulanan bölgenin genişliğine göre yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Scarlet X uygulamasının ciltte yarattığı olumlu etkiler hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra giderek artar.

Scarlet X Uygulamasından Sonra Herhangi Bir Bakım Gerekir mi?

Uygulama sonrasında hafif kızarıklık oluşabilmektedir ancak bu kızarıklıklar 1-2 saat içerisinde geçmektedir. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Uygulamadan sonra cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir. Bunun dışında başka herhangi bir bakım gerektirmez.

Scarlet X Uygulamasından Sonra Herhangi Bir Yan Etki Oluşur mu?

Bu uygulama esnasında veya sonrasında hiçbir yan etki oluşmamaktadır. Bu sebepten dolayı oldukça güvenli bir uygulama kabul edilmektedir. Scarlet X şoksuz iğne teknolojisine sahip olduğu için uygulama sonrasında morarma, kanama veya iğne izi oluşmamaktadır.

DİĞER UYGULAMALARIMIZ

Biz Sizi Arayalım
Lütfen Açık Rıza Metnini Okuyarak, Kutucuğu İşaretleyiniz.
Lütfen Aydınlatma Metnini Okuyarak, Kutucuğu İşaretleyiniz.
Gönder
<